| Żłobek Mały Groszek
  • Żłobek Mały Groszek.

Żłobek Mały Groszek został założony w 2015 r.

Żłobek dostosowany jest do przebywania w nim 30 dzieci. Placówka gwarantuje opiekę w godzinach 6.00 do 16.30 z możliwością przedłużenia.

Żłobek usytuowany jest w obrębie przedszkola. Składa się z:

• słonecznej, kolorowej i przestronnej Sali zabaw, w której dzieci spędzają większość czasu
    • sypialni, gdzie nasi malusińscy mają swoje pościele, łóżeczko lub leżaczek
    • toaletę z odpowiednimi do wieku dzieci sanitariatami

Do dyspozycji żłobkowiczów jest także przedszkolny plac zabaw ze specjalnie wydzieloną i wyposażoną częścią, w której najmłodsze dzieci mogą bezpiecznie oddawać się aktywnością fizyczną i zabawą na powietrzu

Przedszkole posiada własną kuchnię.

Dzięki temu posiłki przygotowywane tu są odpowiednie do ich wieku, oraz posiadają właściwą kaloryczność. Istnieje także możliwość dostosowania diety dla dzieci o specjalnych potrzebach żywieniowych.
  • Wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Działania wychowawcze i edukacyjne realizuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna z doświadczeniem w pracy z najmłodszymi dziećmi.

Dla maluszków przeprowadzane są twórcze zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i umuzykalniające. Dzieci  biorą też udział w zajęciach z rytmiki.

W żłobku przy torcie świętujemy urodziny dwulatków. Obchodzimy także uroczystości związane z Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą, a w karnawale urządzamy bal przebierańców.

Współpraca z rodzicami.

Istotna jest dla nas współpraca za rodzicami.

Istotna jest dla nas współpraca za rodzicami. Dzięki wymianie spostrzeżeń i informacji dotyczących dziecka zapewniamy mu harmonijny rozwój. Ważnym aspektem naszych działań jest wdrażanie do samodzielności przez naukę samodzielnego jedzenia, posługiwania się sztućcami, oraz korzystania z nocnika, a następnie z toalety. Tak przygotowany żłobkowicz ma gwarancję przyjęcia do naszego przedszkola i świetnej zabawy i nauki w grupie 3-latków.

Pierwsze dni w żłobku dziecko spędza razem z rodzicami w sali. Są to zajęcia adaptacyjne mające na celu zapoznanie dziecka z nowym, nieznanym dotąd miejscem, dziećmi oraz ciociami.

Zapraszamy wszystkie maluchy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy od 1-go roku życia do naszej placówki . Gwarantujemy ciekawie spędzony czas w gronie rówieśników, którym obca jest nuda.
    • Przestrzeń

Przestronna sala zabaw, sypialnia oraz toaleta odpowiednia do wieku dzieci.

• Przedszkolny plac zabaw

Specjalnie wydzielona i wyposażona część, w której najmłodsze dzieci są bezpiecznie.

• Wykwalifikowana kadra

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

• Twórcze zajęcia

Zabawy ruchowe i umuzykalniające. Dzieci biorą też udział w zajęciach z rytmiki.

• Współpraca z rodzicami

• Serdecznie zapraszamy

• Jak wygląda rekrutacja?